Výroba betonárskych a štukatérskych foriem

Ponúkame komplexné riešenie na výrobu vlastných betonárskych foriem, napr. na  betónové obklady s imitáciou skaly, štukatérske prvky pre interiér, exteriér podľa Vašich predstáv!

- Technologické poradenstvo, predbežný výpočet spotrebného materiálu, kalkulácia cenových nákladov na celý projekt,

- Ponuka komplexného technologického riešenia v závislosti od Vašej potreby na trvácnosť formy, kopírovacie schopnosti, cena, skladovanie, 

- Ponuka materiálov na výrobu foriem

 

A)  Silikónová forma vyrobená z POLYADIČNÉHO SILIKÓNU.

VÝHODY: vynikajúce kopírovacie schopnosti, ľahká manipulácia, formy sú kvalitné, dlhotrvácne, nemenia rozmery, nedeformujú sa, netrhajú a majú vysokú chemickú odolnosť. NAŠE ODPORÚČANIE: ak potrebujete mať vysokokvalitné formy pre časté používanie s vysokou odolnosťou voči trhaniu, deformácii, a chemickou odolnosťou.

Ponúkame 2 riešenia na výrobu vysokokvalitných silikónových foriem:

 

1) Výroba odlievacích foriem, s/bez na mieru šitým obvodovým rámom z polyesterového laminátu VÝHODY: spevnenie obvodov, ako aj šetrenie času na výrobu dreveného rámu, miesta a úspora materiálu/

2) Výroba zvliekacích foriem, s pridaním chemického zahusťovadla a lôžkom z polyuretánovej hmoty VÝHODY: úspora materiálu, ale s výhodami vysokokvalitného polyadičného silikónu, cenovo výhodná a ľahko spracovateľná a ľahká polyuretánová pena. NEVÝHODY: výroba formy vyžaduje viac času ako alternatíva 1), odporúčame prilepiť dosku na dno polyuretánového lôžka aby sa predĺžil životnosť lôžka.

 

 B) Silikónová forma vyrobená z POLYKONDENZAČNÉHO SILIKÓNU.

VÝHODY: vynikajúce kopírovacie schopnosti,  cenová dostupnosť.

NEVÝHODY: formy sú kvalitné avšak  majú nižšiu chemickú odolnosť, časom pri častom používaní pár rokov, menia rozmery, deformujú sa, trhajú majú nižšiu chemickú odolnosť voči plastifikátorom a rozpúšťadlám, práca s materiálom je ťažšia ako pri polyadičných silikónov.

NAŠE ODPORÚČANIE: ak potrebujete mať veľmi kvalitné silikónové formy, ktoré používate raz za čas. Výrobné postupy (odlievacie a zvliekacie formy) sú identické ako pri polyadičných silikónoch.

 

Návod na vyhotovenie silikónovej formy OBKLAD.pdf (356754)